Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Duchowość i Dusze ludzkie w filmach S-fi

Nieoczekiwanie dla mnie, wiele filmów S-fi pokazało na planie astralnym, zupełnie inne tło i wyjaśnienie, niż widoczne na ekranie, jako narracja reżysera i scenarzysty. Pozwolę sobie w artykule, omawiać napotkane skojarzenia lub nietypowe konteksty, wypatrzone w tym obszarze.
Trzeba pamiętać, że tego typu informacje, w większości mogą pochodzić z channelingów >Link. polegających na tym, że scenarzysta dostaje do głowy gotowy tekst książki, scenariusz. Podobnie powstawały również pisma uważane w wielu kulturach za święte. np.: Bhagawadgita, Mahabharata i nie tylko one. Cała seria ksiązek o ``Harrm Potterze`` powstała jako channeling, do czego przyznała się sama autorka. 


Serial ``Wychowane przez wilki``.
Opowieść mówi o dzieciach, jakie urodziły się na obcej planecie. Wychowały je dwa androidy zwane Ojciec i Matka. W czasie zagrożenia Matka uruchomiła procedury wojenne i siała zniszczenie, unosząc się w teleportacji na planetą. W trakcie jej ataku ofiary rozpadały się ``w drobny mak``, a konkretnie nic z nich nie zostawało na gruncie, poza mokrą plamą krwi i płynów ustrojowych. Latające androidy, znane już jako Matka, były bronią, należącą do Agnostyków, jednej z dwóch stron, walczących w wojnie ostatecznej i przegranej przez wszystkich na Ziemi.
Kontekst Duchowy odnoszę nie do tematu wojny, ale do Matek Boskich a szczególnie do Kosmicznych Matek Boskich, omówionych w tym artykule > Link. 
Podobnie jak na filmie ich posługa, że tak powiem, odbywa się z nieba. Jest wiele sekt nie tylko hinduskich, czy Starożytnego Egiptu promujących kult Matek Boskich. Jeśli uduchowiony kapłan, asceta, mnich praktykuje kult Matek Boskich, to zostaje z niego mokra plama w Duchowości. Co na ekranie pokazano w sposób jednoznaczny.


Dodano : 05-10-2020 Przez: s_majda Przeczytano: 4307 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
 • s_majda 17-10-2020 11:02:09

  Serial Altered Carbon

  Film pokazuje świat, w którym człowiek,  teoretycznie może żyć wiecznie, tyle że w innych ciałach, zwanych tu POWŁOKAMI. Wszystkie zasoby pamięci człowieka, jego doświadczenia, relacje zapisywane są w metalowym dysku, wielkości dużej monety, wszczepianym w szyję. Po śmierci fizycznej człowieka, dyski mogą być wszczepiane ponownie w inne ciała ludzkie lub zwierzęce, nawet płci odmiennej. 

  Odnieśmy to do wiedzy o Duszach, i mamy pokazowy film o reinkarnacji. Jak to wygląda od strony pamięci człowieka, który odzyskuje wspomnienia z poprzednich wcieleń, nie własnych (jak na filmie), ale wcieleń własnej Duszy.  W Polsce p. Leszek Żądło opracował do tego celu REGRESING, skuteczną technikę, niehipnotycznego przypominania sobie poprzednich wcieleń Duszy.

 • s_majda 06-11-2020 19:03:05

  Serial Avenue 5 nie odnosi się za wiele do duchowości, może poza wątkiem satelitów, których ilość groteskowo przyrasta co jakiś czas. W odcinku nr 8 pokazano kilka ucieczek w kosmos, ze statku krążącego po orbicie. Jakoś skojarzyło mi się to, z  grupowym zachwytem dla rozmaitych duchowych, nie przemyślanych inicjatyw. 

 • s_majda 06-12-2020 18:38:29

  ``30 srebrników `` Serial HBO. Od 10-ej minuty do 15-ej, pokazano, zaskakujące dla mnie skutki zdrożnych myśli o kozach, kurach i nie tylko. Możliwe, że kiedyś snując takie opinie, zniechęcano ówczesne środowiska LGBT do podobnych przemyśleń. Warto wiedzieć, że geje czasów Hellady, inspirowani byli do wzmacniania osłabionej męskości seksem międzygatunkowym. Link > art. ``Z miłości do zwierząt``

 • s_majda 18-01-2021 13:38:34

   ``Tenet`` Film z 2020 roku

   Patrzyłem na kinowy ekran jak urzeczony. Nie spotkałem jeszcze  w moim jasnowidzeniu podobnego tematu. Nikt ze znajomych również o nim nie wspomniał. Oligarcha to uosobienie  Wisznu, spragnionego konkretnych działań ``no bo tak mu się zachciało``. Interesujące jest to, że można spowodować rozmaite skutki, w materii i poza nią, które to skutki poprzedzają ich przyczynę. Oczywiście musi być w to zaangażowany Bóg. Jednak nie zawsze weźmie odpowiedzialność za owe skutki.  

 • s_majda 19-01-2021 19:28:22

  ``Upload``

  Serial o Niebach i Rajach różnych sekt religijnych, pokazany pod przykrywką  rajów, zapewnianych przez  rozmaite firmy komputerowe. Po czymś, co nazwali tu ``zgranie danych z człowieka na dysk twardy komputera``, żyje on sobie dalej jako wirtualna postać w komputerze, ale ma możliwość rozmawiania  z osobami żyjącymi. Naszła mnie myśl, że po obejrzeniu filmu, nic już nie będzie takie same. 

  ``Raj-Niebo`` w różnych ziemskich religiach i dogmatach, zawsze różni się od konkurencyjnych ofert podobnie, jak różne są oferty filmowych firm komputerowych.  

  Ziemskie Nieba, zależnie od sekty mają różnych właścicieli  lub kierownictwo. W setkach sekt Chrześcijańskich niebo ma bodyguarda w osobie św. Piotra, który selekcjonuje klientów na potrzeby wizyt u boskiej rodziny.  Jedynie Świadkowie Jehowy mają własnego innego już zarządcę. 

  Buddyzm z setkami sekt ma również własne  nieba dla każdej sekty. Na szczególną uwagę zasługuje niebo Tybetańskie z  demonicznymi bóstwami. 

  Nieba żydowskie i muzułmańskie nie mają wiele wspólnego  z chrześcijańskimi.    

  Nieba hindusów są liczne jak  ziarenka piasku, a to z uwagi na ilość bóstw występujących tam milionami. 

  Lata temu znajomy postawił wniosek, że z powodu istnienia tysięcy rozmaitych Niebios, są one przekrętem informacyjnym. Owszem, mieszczą się w astralu, ale niekoniecznie u Boga. 

 • s_majda 04-02-2021 12:20:33

  Osoby poszukujące Boga, powinny obejrzeć serial ``Kaznodzieja`` z Amazon Prime. A jeśli nie nie cały, to przynajmniej końcówkę -ze 20 minut ostatniego odcinka pierwszej serii. O podobnych  rozmowach można napisać tomy. I nie tylko ja mogę tak zrobić, ale spore grono znajomków. 

  ``Kaznodzieja`` ma interakcje z grupą odzianą w białe garnitury. Gosia i Konrad oglądający film, zwrócili mi uwagę, że jest to ekipa promująca Biały Astral, który omówiłem w kilku artykułach m.in. w tym > Link.

 • s_majda 07-02-2021 09:07:02

  Filmy o wampirach nigdy mnie nie pociągały. Ostatnio przyjrzałem się temu, na czym polegają wzorce, odtwarzane przez postacie wampirów na filmach. Na razie rozpoznałem dwa typy. 

  1) Wampir jako uosobienie geja. Postacie żyjące na odludziu, czyniąe rozmaite praktyki, tak aby nikt ich nie widział. Na ustach w astralu geje zwykle mają widoczny afrodyzjak, a wampiry ślady krwi. Podobieństw można znaleźć więcej.

  2) Wampirzenie odmienne, polega na kradzieży od innych ich dorobku, wiedzy, nawet cech urzeczywistnienia, cudzych talentów i nie tylko.   

 • Małgorzata Krata 07-02-2021 19:33:17

  Wspominając serial "Westworld", mam świadomość, że nawet żebyśmy nie wiem jak NIE chcieli to i tak wszyscy jesteśmy aktorami i tak samo mamy wszyscy szeroką publiczność. Ta odgrywana sztuka, teatr są obserwowane przez ogromne grono odbiorców zza "szklanego niewidzialnego ekranu", przez publiczność, którą są Dusze. My laleczki widzimy (zazwyczaj) tylko innych aktorów współgrających na scenie. Nie widzimy kamery, nie widzimy publiczności, bo ona jest zazwyczaj niewidzialna. Wśród publiczności jest oczywiście też Bóg, który ocenia i wydaje potem osądy i recenzje.

  Kolejne skojarzenie jest takie, że aby odegrać rolę potrzebny jest scenariusz. Czy takowy piszą Dusze nasze czy może też piszą nam je inne Dusze, wymuszając niejako abyśmy grali role, które oni sobie życzą?

  W każdym razie skoro jest plan, to jest i scenariusz. Warto prosić o ten od Boga drodzy aktorzy i aktorki grający w różnego gatunku filmach.

 • s_majda 12-02-2021 17:10:46

  Laleczki jakie mają Dusze i ich wzajemne z Duszą interakcje, można obejrzeć w serialu, powstałym na podstawie komiksu pt. :  ``Watchmen``. Poprzez kilka odcinków przewija się relacja jednego z bohaterów z jego własnymi tworami, nazywającymi go ``Pan``.

  -Pokazano porody laleczek, i ich wstępną selekcję dokonaną przez samą Duszę. 

  -Zabieganie przez laleczki o dobro Duszy.

  -Sąd dokonany przez osobowości nad Duszą.

  -Całości dopełnia mowa obrończa Duszy, wyrażona przed oskarżającymi ją w sądzie osobowościami.

 • s_majda 16-02-2021 22:52:06

  Biały astral i jego struktury, zarząd i sposoby działania pokazano w serialu ``Kaznodzieja`` zwłaszcza w 3 serii. Szef grupy kojarzy mi się z Wszechojcem, Skandynawskim Odynem. Zaś szef ( w beretce) jednej z grup Białego astralu, z racji odniesień do czcicieli Hinduskich Ling może być dobrze znany w świątyniach, w tamtej kulturze. Obszernie pokazano również to, jak Biały Astral wybierał Jezusa na Mesjasza i co im z tego wychodziło.

 • s_majda 17-02-2021 08:22:09

  Akcja “Bright” rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której ludzie, orkowie i elfy i inne Atlantyckie ``Rzeczy`` żyją razem w jednej przestrzeni. Możemy posłuchać kilku szlagierów muzyki Orków. Przyznam, że niekiedy dane jest mi posłuchać muzyki współczesnych zespołów, jako żywo przypominających filmową muzykę Orków. Co dziwne, spotykam fanów takich mrocznych, nieharmonijnych wibracji i wpływów astralnych. Stoją za nią nie tyle Orkowie, ale hipnozy, kodowania i narkotyczne uzależniania. 

 • s_majda 19-02-2021 10:31:04

  ``Westworld``. Mocno poruszający serial o relacji Dusz z ich ziemskimi osobowościami. To wspomnienie o świecie, który kiedyś istniał na Ziemi, ale scenarzyści uznali, że nie da się tamtych realiów pokazać wprost. Fabuła w sposób rzetelny już w pierwszym odcinku ujawnia, to jak Dusze traktują własne osobowości, czyli nas ludzi, zwanych tam hostami. 

 • s_majda 22-02-2021 21:45:54

  Komiksy S-fi z gejami

  Po publikacji w 1939r. pierwszych komiksów z Batmanem, obok entuzjazmu sporej grupy czytelników, pojawiły się rozmaite inne opinie, m.in. taka, że heros jest gejem. Przesłanki wyciągano z zamieszkiwania w zaciszu z jednym sługą, brak żony itp. (Flip i Flap śpiący razem w jednym łóżku, nie wzbudzali podobnych skojarzeń.) Strój również określać ma przynależność do środowiska, a zwłaszcza desusy założone na rajstopy, pelerynka itp. W późniejszym okresie i wysypie rozmaitych komiksowych panów w podobnych strojach, skojarzenia te stały się powszechniejsze. 

 • s_majda 28-02-2021 12:16:26

  ``Wiedźmy`` - pokazano tu kilka posiłków onych niewiast. Film z 1990r. W regresie przypomniała mi się, klimatycznie zbieżna uczta, na której serwowano koktajl z żaby i jajka. Warto też pomedytować nad tekstem z serialu pt. ``30 srebrników ``-Ta wiedźma zjada karaluchy, wciąga je jak oliwki.

  Można odnieść wrażenie, że kobiety chętnie inicjujące się w środowisko wiedźm, nie zastanawiają się, co będą jadły po spełnieniu oczekiwań. Choć z drugiej strony, to głównie mężczyźni niczym chałwą, zajadają się afrodyzjakiem gejów >Link. 

   

 • s_majda 12-05-2021 19:42:39

  ``Głęboka rana`` HBO. 

  Pan mówi do wybranki, oczekującej na oświadczyny. ``Wniesiemy nasze relacje na wyższy poziom``. 

  Ona czeka na wyznanie.

  On ,,będziemy uprawiać seks analny``.

  Szybko możemy się zorientować, że pan ma skłonności lub karmę koprofila, połączoną z niechęcią do kobiet i ojcostwa.

 • s_majda 26-05-2021 12:40:59

   ``Niby śnieg`` lecący z nieba na wielu filmach, a potem w dziwny sposób znikający w powietrzu, to oznaka, że idea danej sceny powstała, na skutek zażywania opium, niekoniecznie przez scenarzystę w bieżącej inkarnacji jego Duszy. Najwięcej płatków suszonego opium spada z  góry w serialach ``Wychowane przez wilki” ,  ``Stranger Things``. Kilka scen zobaczymy też na ``Turbulencji``. 

 • s_majda 11-06-2021 21:36:59

  Star Trek: Discovery (Serial TV 2017- ) Wszystkie floty używają minerału ,,Dywit", aby latać z prędkością nadświetlną. Jedynie Discovery używa do tego celu również grybów halucynogennych. Dywit tak pożądany w 3 serii, to prawdopodobnie opium, podstawowy narkotyk do odlatywania w kosmos. 

 • s_majda 28-07-2021 07:38:59

  Wiele Dusz stempluje tych, którzy poddali się ich woli. I Dusze te często wyglądają jak przesyłki pocztowe, wędrujące przez wiele krajów i urzędów. W serialu pt.: ``Wyklęci` jedna z postaci tatuuje  innych, bez ich wiedzy i woli, czyniąc to nawet na penisach. Po tym filmie przypomniała mi się jedna Dusza, stemplująca w inkarnacjach kobiecych swoich panów, w tym samym zakresie.  

 • s_majda 10-08-2021 10:01:09

  Poskramianie potworów pokazało się bardzo ciekawie, jako wieloznaczny i wielowątkowy temat, rozciągnięty na dużą ilość inkarnacji, każdej chyba Duszy.
  Sporadycznie oglądam filmy o tematyce s-fi. Trafiają się tam superbohaterowie o różnych, jak oni sami super mocach.
  Spotkać możemy tam zatem osoby latające po niebie, lewitujące, zmiennokształtne, nawet takie z laserami w oczach. Superbohaterowie zwalczają tych złych, często niszcząc ich na pęczki.
  Nieco zaciemnione światło, rzucił na ten wyidealizowany świat, angielski serial pt.:`` Wyklęci``. Co jakiś czas trafiali się tam osobnicy, obdarzeni losowo super mocami. Niektóre z tych mocy były typowe np. Jasnowidzenie, Niewidzialność.
  Pojawił się wreszcie osobnik, o mocy kontrolowania sera oraz wyrobów mlecznych i kolejny o mocy napełniania napojów kofeiną.

  Dostrzec możemy odległą wszak analogię, do bogów spotykanych w wielu kulturach. W artykule pt.:``Uniwersalny Leksykon Bóstw. Wykaz 18 000 bogów.`` >Link wspomniałem za książką ich grupę, a m.in. ....

  Fragment artykułu ze strony  > Link.

 • s_majda 12-08-2021 18:53:38

  W jednym z filmów każdy ma zapisane na czole liczby osób, z którymi miał seksualne doświadczenia. Skojarzyło mi się to, ze znakami jakie Azjaci w pewnym kraju, malują sobie na czole. Według tamtejszych teorii i doktryn, ornamenty owe, a zwłaszcza ich cząstki są maleńkimi lingamami. O ile rozumiemy dobrze znaczenie tego słowa, osoby te są dumne, że z tym co mają na czole, wyglądają trochę jak słonie. Ale tylko trochę. 

 • s_majda 18-10-2021 20:50:23

  ,,Co robimy w ukryciu” Seria 3 odc. nr 7 pokazuje kobietę o wzorcach ,,zjadacza cudzych grzechów”.  Na filmie uwypuklono to nieco inaczej i wielowątkowo, z uwzględnieniem wzorców matek boskich, jakie niewątpliwie postać sobą prezentuje. Napisałem kiedyś tematyczne intencje o zjadaczu grzechów > Link.

 • s_majda 07-11-2021 08:44:44

  ,,Dudnienie w uszach to zmiażdżenie twojej przewagi``. Film ,,Czysta krew``

 • s_majda 13-11-2021 10:00:21

  Wiedźma z filmu Hellboy (z 2019r)  ma włochaty język. Koresponduje to, nie tylko z oporami tej grupy niewiast do seksu z mężczyznami, ale i do całowania. Dzieje się tak również, kiedy kobieta ma silną karmę wiedźmy. Prawdopodobnie, porośnięty szarawym drobnym futerkiem język, pochodzi z inkarnacji lesbijskich Duszy ( i zgoła gejowskich praktyk, związanych poszukiwaniem afrodyzjaku u źródła).

 • s_majda 05-12-2021 13:04:53

  ,,Poziom Mistrza” (Amazon) – dla fanów gier komputerowych tzw. ,,zabijanek’’. Pomoże zrozumieć skutki karmiczne własnych pasji. 

 • s_majda 11-12-2021 12:39:09

  Serial Loki. Osobę określają tam ,,wariantem" , co jest dobrą nazwą odnoszącą się do wielowymiarowości. Z innych filmów znamy okreśnienia takie jak: ,,Host, Awatar, wcielenie", ale one nie oddają tego, że Dusza równocześnie MA wiele rozmaitych własnych wcieleń i to w licznych WARIANTACH. 

 • s_majda 24-12-2021 12:01:32

  ,,Czysta Krew”  w jednym z odcinków pan wampirofil prosi cudzołożną wampirkę hipnotyzerkę, aby poprzez hipnozę usunęła mu pamięć o nim. Nie chce mieć z nią nic wspólnego, nawet pamiętać o niej. 

  Moim zdaniem to jednak nie zadziała w żadnym przypadku, ponieważ hipnozy mają co najmniej dwie warstwy. Pierwsza podana jest oficjalnie  i słyszą ją inni ludzie, obecni przy hipnozie. Druga warstwa hipnozy zakładana jest na poziomie Duszy i w tym przypadku będzie sprzeczna z pierwszą. Ponieważ interesowi hipnotyzera NIE służy pierwszy poziom hipnozy.  

 • s_majda 30-12-2021 13:18:55

  Na jednym z filmów został przeniesiony poprzez skok w czasie, pan uznany za świętego w kościele. Zaproszony do kościoła na mszę, stał obok kapłana i sam udzielał chrztu. Kwestia ciekawie ukazana i obrazująca to, dlaczego chrześcijaństwo odrzuca reinkarnację.  No bo kto jest w tej sytuacji bardziej napełniony boskością, który z nich jest większym pośrednikiem?

 • s_majda 31-12-2021 11:46:11

  Dobre wróżki pokazane na filmie ,,Czysta Krew”- mają skłonność do organizowania sobie potomstwa, ale już nie do trudzenia się wychowywaniem> Link. Znam kilka pań z tymi objawami występującymi równocześnie. 

 • s_majda 02-01-2022 13:41:22

  Ten serial Czysta Krew jest obrzydliwy. Pani wspomina seks ze swoim wampirem i wzdycha do wspomnień, że na początku bolało, ale jak się rozluźniła to już nie… Skoro ja wiem, że chodziło o tyłoczyny to inaczej na to patrzę. Z otrzymanego listu oburzonej na fabułę czytelniczki.

 • s_majda 07-01-2022 16:53:21

  W 7-ej serii serialu ,,Czysta Krew`` jedna z Matek boskich oświadcza chłopakowi ,,miałam setki chłopaków, ale strata tych pierwszych była na prawdę bolesna".

 • s_majda 18-01-2022 22:03:20

  ,,Nie patrz w górę’’ film fabularny. Serial ,,Westworld’’ opowiada historię życia na Ziemi z czasów przed Dinozaurami, kiedy Dusze obecnych ludzi bawiły się, tworząc groteskowe ciała, traktując życie na Ziemi jak Park rozrywki.  ,,Nie patrz w górę’’ to wspomnienie scenarzysty… jego Duszy z czasów sprowadzenia na Ziemię meteorytu jaki zniszczył świat Dinozaurów. Nie wszyscy chcieli wówczas zniszczenia tej linii ewolucyjnej, która jednak prawdopodobnie nie prowadziła do powstania jaszczurczej humanoidalnej cywilizacji. Jak to ktoś ujął... ,,dominowali tam producenci metanu" .

 • s_majda 22-01-2022 08:36:07

  Serial ,,Nocna Msza`` Netflix pokazuje nieco inaczej i ale podobne uwikłania jak ,,Czysta Krew`` i ,,Izombi``. Patrzę na te filmy w kontekście wzorców karmicznych. Poprzez wyraźne odniesienia dowodnie wykazują one, że Światło Boga wypala do cna, wszelkie ,,pokrewne`` i całkiem podobne teorie oraz zjawiska promujące Duchowość, nie opartą wszak na miłości serca i na Boskim wsparciu.

 • s_majda 04-02-2022 18:30:28

  Serial ,,Nocna Msza``. W ostatnim odcinku wschodzące Słońce może mieć inne, zgoła mistyczne odniesienie. Dopatrywałem się wcześniej wpływu bałwochwalstwa na religijność ludzi.  Z uwagi na obecność na brzegu morza kilku muzułmanów, pośród liczniejszych chrześcijan, można domniemać, że nadejście Mesjasza (Wg E Cayce w okresie końca świata), symbolizowanego przez potęgę światła Słońca, pogodziło te odmienne grupy wyznaniowe, że postacie filmowe pojęły inaczej niż dotychczas rolę Boga w ich życiu.

  Kontekstowo dziewczynka, która się rozchorowała, mogła nie pogodzić się ze zmianami na jakie wyrazili zgodę obecni na plaży.

 • s_majda 01-04-2022 08:48:50

   

  ``The Expanse``  Amazon Prime. Jeden z najlepszych seriali wojen w kosmosie, a w sumie na ziemi. Uśmiałem się po rozpoznaniu wzorców, choć film nie jest śmieszny, jak się nie czuje kontekstów. Protomolekuła to symbol chęci danej postaci, aby zostać Mesjaszem, i przymierzania się do bycia Mesjaszami. Nad niektórymi materialnymi osobami widoczny jest podobny myślokształt Protomelkuły. Kilka serii toczy się walka o jego moce.

  Pasiarze ( z Pasa asteroidów) również mają podobne pragnienia. A na ziemi (fizycznie) hodują dzieci w ukryciu w zakonach buddyjskich, aby miały jego moce. Może któremuś się uda. Prawdopodobnie chodzi chyba o Chińczyków, mających karmę pochodzącą z owadów miodnych. Owady te mają barwy w paski -czarno żółte- min. pszczoły. W V serii jako główny oponent nabiera sił Wisznu i toczy wojny o panowanie nad wszystkim.

  Artykuł ``Protomolekuła a mesjanizm`` opublikowałem tutaj > Link. 

 • s_majda 05-04-2022 12:52:49

  Serial Peacemaker HBO w nieco zawiły sposób  pokazuje wpływ wcieleń ludzkich Dusz w owady miodne. Mocnym akcentem jest tu wpływ wcieleń Duszy w kobiety modliszki oraz  tego skutki.

 • s_majda 11-04-2022 21:23:01

  ,,Nocna Msza`` Netflix przypomina widzom latającą postać podobną do Camazotz`a - boga nietoperzy (wampirów) > Link. We wspomnieniach regresywnych kilku osób zachowało się podobne wspomnienie, jednak dotyczące nie tylko świata Majów, ale i chrześcijaństwa. Niektórzy fani komiksów próbowali powiązać Camazotz`a z superbohaterem DC Comics , Batmanem, tworząc nawet kaptury Batmana w stylu Majów.  

 • s_majda 08-05-2022 19:50:18

  Dobre miejsce -serial Netflix- Zachęta ze strony jednego z bohaterów ,,Razem stworzymy każdy problem".

 • s_majda 21-05-2022 07:36:29

  Maniac (Netflix). Akwizytor spotkał się w metrze z klientem mającym problemy finansowe.  .. Może pan dorobić... zostać mężem tej pani. Mieszka blisko, ona potrzebuje rodziny. 

 • s_majda 05-08-2022 20:46:43

  Serial ,,Co robimy w ukryciu" -bohaterka ma rozumną laleczkę, taką samą jak ona. Obie rozumieją się świetnie. Kontekstowo pasuje to do treści artykułu pt.: ``Laleczki jakie mają dusze, oraz ich symbolika``> Link.

 • s_majda 10-08-2022 20:21:02

  Serial HBO o grupie z zespołem Aspergera. Kilkoro bohaterów ma nieodreagowane jeszcze wzorce z poprzedniego wcielenia Duszy w osobę z zespołem Downa.

 • s_majda 23-09-2022 22:19:18

  Motheralnd - Serial ujął mnie wciągającą, niebywałą fabułą, wziętą ze środowiska Wiedźm, tych dobrych. Spodziewałem się jak zwykle tych samych banalnych filmowych czarów, ale to co pokazano, wciągało mnie coraz głębięj z każdą sceną. Na ilustracji są trzy aspirantki, jakie swym wrzaskiem przebijały pancerz czołgu. Zapewne wielu panów spotyka w obejściu małżonki, szkolone w podobnych oddziałach jak Fort Salem, co często inni słyszą z sąsiednich mieszkań a nawet na ulicy. Bohaterki starają się pokonać złe wiedźmy, znane jako agentki końca świata.

 • s_majda 24-11-2022 09:04:18

  Piąta część Serialu ,,Fringe”pokazuje aktywności grupy fioletowego płomienia.
  Identycznie jak na filmie grupa ta nie ma włosów, nosi za to kapelusze. Ze względów praktycznych na filmie astrale nie są fioletowe. Artykuł dotyczący istot fioletowego płomienia >Link.

 • s_majda 13-01-2023 21:00:24

  Madamme Hydra pojawia się w ,,Agentach Tarczy” 4/18. Niewielu panów ma pecha, znać takie panie osobiście. I jeszcze smalić do takiej cholewki.
  ,,Madamme”- takim określeniem dusze nazywają burdelmamy. ,,Hydra” na filmie ma umiejętność, jaką można nazwać ,,mocą” nieumierania. Kontekstowo trafiają się osoby/Dusze wielowymiarowo aktywne naraz w jakimś miejscu. Ofiara astralnej ,,Hydry” może nie poradzić sobie z masowym atakiem wielu jej ludzkich (astralnych) wcieleń dokonywanych naraz. Ofiary mogą bezskutecznie leczyć się psychiatrycznie, kiedy w astralu widzą naraz kilka takich samych postaci, o takiej samej urodzie, wyglądzie, cechach. Robi to wrażenie mitycznej helleńskiej Hydry. Herakles natrudził się, bo na miejsce odciętej głowy odrastały 2 bądź 3 nowe, w końcu wypalił rany, zapobiegając regeneracji, a nieśmiertelną, środkową głowę zakopał. 

 • s_majda 14-01-2023 21:09:16

  Orville  – w ostatnim odcinku jedna z bohaterek bierze ślub z kosmitą – metalowym cyborgiem. Z całą pewnością jest to ślub międzygatunkowy, na który cyborgów przybyło tysiące. Nieoczekiwanie dowiedziałem się, że w prawdziwym świecie chodziło o ślub z kozą. Zwiodło mnie ku niezrozumieniu to, że kobiety (wiedźmujące) biorą cichy ślub, żyją i śpią nawet na jednej podusi z kotami. Konkubinat kobiety z kozą nie przyszedł mi do głowy. Tysiące cyborgów można porównać do stada kóz liczącego większą ilośc, przykładowo 100-150 sztuk. Dziś w XXI wieku, w cywilizowanym świecie, mało kto chce wiedzieć, że takie stado było, a bywa jeszcze traktowane jako harem.

 • s_majda 21-01-2023 12:20:00

  Mogłem się domyślić zakończenia zawiłego i niezwykłego serialu Motherland. Wojny wiedźm, walki w środowisku i walki z wrogami wiedźm prowadzą do kultu wybitniejszych postaci. Kult zawsze zaś wiąże się z wszechwładzą i splendorem. Można zatem pośród wiedźm dochrapać się stanowiska bogini, zająć poczesne stanowisko w branży erotycznej. A wtedy miotła staje się codzienną ochroną, niezawodną i lepszą niż pas cnoty.

 • s_majda 20-02-2023 22:22:39

  Carnival Row - przypomniał mi Atlantyckie ,,zwierzęta”. Oglądałem serial zauroczony a w połowie zgnębiony fabułą i mistrzowskim ukazaniem wielu ras z tamtego okresu.  ,,Zwierzęta” - opisał Edgar Cayce. Omówił kilka ras, wskazując, że to kombinacje genów ludzkich i zwierzęcych. Wspomnienia o nich przekazano w Mitach Greckich. 

 • s_majda 26-02-2023 13:57:41

  ,,Ludzie zarażeni tym światłem biegali w góry, łapali pioruny.” Star trek - Strange New. Idea podobna do opisanego tu skoku w kosmos z filmu ,,Aveniu 5”. Ogólnie są to idee oświecania się na szybko.

 • s_majda 04-03-2023 21:20:42

  Fragment filmu ,,Noc na Ziemi".

 • s_majda 14-03-2023 17:31:43


  Kobiety z obciążeniem ,,Hexen bestii” (serial Grimm) mniej przejmują się kwestiami urody, a bardziej formą swoich wypowiedzi. Jak widać na fotografii, podstawową ich cechą jest mówienie bardzo donośne, tak aby słuchacz na przykład małżonek lub zięć, doskonale zrozumiał przesłanie. Cechy socjopatyczne są  w tej kwestii wątkami pobocznymi. W przypadku kiedy kawaler stara się o pannę a jej mamusia ma naturalne zachowania Hexenbestii, można domniemać, że córka już po ślubie przypomni sobie i uruchomi wrodzony własny talent do wrzasku.