Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Duchowość i Dusze ludzkie w filmach S-fi

Nieoczekiwanie dla mnie, wiele filmów S-fi pokazało na planie astralnym, zupełnie inne tło i wyjaśnienie, niż widoczne na ekranie, jako narracja reżysera i scenarzysty. Pozwolę sobie w artykule, omawiać napotkane skojarzenia lub nietypowe konteksty, wypatrzone w tym obszarze.
Trzeba pamiętać, że tego typu informacje, w większości mogą pochodzić z channelingów >Link. polegających na tym, że scenarzysta dostaje do głowy gotowy tekst książki, scenariusz. Podobnie powstawały również pisma uważane w wielu kulturach za święte. np.: Bhagawadgita, Mahabharata i nie tylko one. Cała seria ksiązek o ``Harrm Potterze`` powstała jako channeling, do czego przyznała się sama autorka. 


Serial ``Wychowane przez wilki``.
Opowieść mówi o dzieciach, jakie urodziły się na obcej planecie. Wychowały je dwa androidy zwane Ojciec i Matka. W czasie zagrożenia Matka uruchomiła procedury wojenne i siała zniszczenie, unosząc się w teleportacji na planetą. W trakcie jej ataku ofiary rozpadały się ``w drobny mak``, a konkretnie nic z nich nie zostawało na gruncie, poza mokrą plamą krwi i płynów ustrojowych. Latające androidy, znane już jako Matka, były bronią, należącą do Agnostyków, jednej z dwóch stron, walczących w wojnie ostatecznej i przegranej przez wszystkich na Ziemi.
Kontekst Duchowy odnoszę nie do tematu wojny, ale do Matek Boskich a szczególnie do Kosmicznych Matek Boskich, omówionych w tym artykule > Link. 
Podobnie jak na filmie ich posługa, że tak powiem, odbywa się z nieba. Jest wiele sekt nie tylko hinduskich, czy Starożytnego Egiptu promujących kult Matek Boskich. Jeśli uduchowiony kapłan, asceta, mnich praktykuje kult Matek Boskich, to zostaje z niego mokra plama w Duchowości. Co na ekranie pokazano w sposób jednoznaczny.


Dodano : 05-10-2020 Przez: s_majda Przeczytano: 222 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
  • s_majda 17-10-2020 11:02:09

    Serial Altered Carbon

    Film pokazuje świat, w którym człowiek,  teoretycznie może żyć wiecznie, tyle że w innych ciałach, zwanych tu POWŁOKAMI. Wszystkie zasoby pamięci człowieka, jego doświadczenia, relacje zapisywane są w metalowym dysku, wielkości dużej monety, wszczepianym w szyję. Po śmierci fizycznej człowieka, dyski mogą być wszczepiane ponownie w inne ciała ludzkie lub zwierzęce, nawet płci odmiennej. 

    Odnieśmy to do wiedzy o Duszach, i mamy pokazowy film o reinkarnacji. Jak to wygląda od strony pamięci człowieka, który odzyskuje wspomnienia z poprzednich wcieleń, nie własnych (jak na filmie), ale wcieleń własnej Duszy.  W Polsce p. Leszek Żądło opracował do tego celu REGRESING, skuteczną technikę, niehipnotycznego przypominania sobie poprzednich wcieleń Duszy.

  • s_majda 06-11-2020 19:03:05

    Serial Avenue 5 nie odnosi się za wiele do duchowości, może poza wątkiem satelitów, których ilość groteskowo przyrasta co jakiś czas. W odcinku nr 8 pokazano kilka ucieczek w kosmos, ze statku krążącego po orbicie. Jakoś skojarzyło mi się to, z  grupowym zachwytem dla rozmaitych duchowych, nie przemyślanych inicjatyw.